Kadlót Zoltán (STC) nyerte az 5000 méteres síkfutást.

Fülledt, meleg időben kezdődött a múlt hét csütörtökén az országos ifjúsági bajnokság a Népstadionban. A STC atlétái közül két tehetséges atléta, Tari László és Andó Károly sérülése miatt nem tudott ott lenni a rajtnál, így elsősorban Kadlót Zoltántól és Czuder Tamástól várhattunk érmeket. A nyitónap remekül sikerült. Az 5000 méteres síkfutók népes rajtjánál három tarjáni fiú is felsorakozott. 1000 méterig együtt futott egy nyolcas csoport. Ekkor bátor robbantással Kadlót Zoltán elhúzott a többiektől és végig erős iramot diktálva kiváló idővel, elsőként szakította át a célszalagot. Géczi Lőrinc tanítványa 22 mp-et vert rá a másodikként célba érkező Veresre (Bp. Építők). A másik két tarjáni futó is jól szerepelt. Balogh Gyula hetedik, míg Szabó Zoltán a nyolcadik helyen végzett. Czuder Tamás tízpróbázó ezúttal egyéni számokban indult, ugyanis a verseny előtt közölték vele, hogy biztos utazó a kubai IBV-re. A nagyszerű hír jó hatással volt Tamásra, hisz először diszkoszvetésben dobott nagyszerű, egyéni csúcsot és nyert bronzérmet, majd távolugrásban sorozatról sorozatra javítva újabb egyéni csúccsal került a dobogó 3. fokára. A többiek közül Ispán hajszállal maradt le a döntőbe jutásról.
A szombati zárónapon 13 számban avattak bajnokot. A legkorábban a rúdugrók kezdték a versenyt, és ők végeztek legkésőbb is. Nagy örömünkre Czuder Tamás magabiztosan jutott át a 390 cm-es magasságon és ezzel megszerezte harmadik bronzérmét. Eredményével beállította Fodor Béla és Kovács Tibor sokéves megyei felnőtt csúcsát. Biztató kísérletet tett a 4 méter magasságon is, amely ezúttal még nem sikerült. A rúdugrással egy időben rendezték a hármasugrást. Czuder itt sem vallott szégyent, és jó eredménnyel a negyedik helyen végzett. Nagy várakozás előzte meg a férfi 3000 méteres síkfutást. Vajon Kadlót Zoltánnak sikerül-e a dobogóra kerülnie? Fél távig együtt futott a mezőny, 1500 méter megtétele után a tavalyi IBV győztes K. Szabó Gábor az élre állt, és komoly előnyt szerzett. Kadlót Zoltán okos taktikával fokozatosan húzott el társaitól, és az utolsó körben nagyszerű hajrával másodikként futott át a célon. A STC atlétái öt érmet és 42 bajnoki pontot szereztek az ifjúságiak seregszemléjén.