Kadlót Zoltán ezüstérmes a mezei bajnokságon.

A pénteki erős havazás után mélytalajú pálya várta vasárnap délelőtt az országos mezei futóbajnokság 1500 indulóját a dunakeszi lóversenypályán. A rendezők a futósávról letakarították a havat, és így a versenybíróságnak csak a homokos részt kellett megrövidíteni. A hűvös, borús időben a legfiatalabbak versenyével kezdődött a háromórás, látványos küzdelem a bajnoki érmekért. Az ifjúságiak 7 kilométeres távjának 161 futó vágott neki. A STC válogatott atlétája, Kadlót Zoltán bátor futással az ezüstérmet szerezte meg. Jó kezdés után sorra szakította le a riválisait, és az igen nehéz pályán a győztes K. Szabó Gábor mögött a második helyen ért célba. Ám csapattársainak ezúttal nem sikerült a futás. Balogh Gyula 21., Szabó Zoltán 27., Bolla László 45., Horváth János az 50. helyen végzett. Így a csapat 145 helyezési pontja az 5. helyhez volt elég. A többiek közül a serdülő fiúk 6000 méteres távján Király Zoltán 17., Bene István a felnőttek mezőnyében 6000 méteren a 16. lett. A STC atlétái 9 bajnoki pontot szereztek az országos mezei bajnokságon.