Veszélyben Botár gátfutó csúcsa.

Az UNESCO nemzetközi gyermekév rendezvénysorozatában sportmajálist rendeztek elmúlt vasárnap a Népstadionban. A MASZ nagyszabású futóversenyére a legjobb 20 ifjúsági versenyzőjét hívta meg, köztük Kadlót Zoltán és Bene Istvánt. Kadlót Zoltán osztálykirándulás miatt távolmaradt. A 60000 néző előtt Bene nagyszerűen versenyzett és 1500 méteren 4:04,6 másodperces ideje, alapos egyéni csúcsjavítása (régi 4:13,0) több mint kellemes meglepetés.
Kedden a STC atléták részt vettek a Csepel országos felnőtt versenyén, az Ú. Dózsa Szilágyi utcai pályáján. A csodálatos környezetben, ideális időben, kiválóan szerepeltek. A 110 méteres gátfutásban Mártonka Ferenc nagyszerű ritmusban suhant a gátak felett. Ideje 15,7 másodperc, jobb az aranyjelvényes szintnél és 0,1 másodpercre megközelítette Botár 1950-ben (!) felállított megyei felnőtt és ifjúsági csúcsát.
3000 méteren Varga 8:29,2 másodpercet futott, mellyel az első futamban, a középmezőnyben végzett. A második futamban Szabó Zoltán 9:12,0 másodpercre javította egyéni csúcsát és Balogh Gyula személyében újabb ifjúsági futó törte át a 9 perces határt. Új egyéni csúcsa 8:59, 2 másodperc. Ebben a futamban indult Bene is. Szívósan tartotta magát az erős mezőnyben. Erőfeszítését nagyszerű siker koronázta. Aranyjelvényes szinten belül, 8:41,0 másodperces idővel ért célba. Régi csúcsa 8:51,8 másodperc volt. Jól szerepeltek, egyéni csúcsot javítottak a 800 méteres futók is. Kiss István 1:57,0 másodperccel futamgyőztes lett, Huszár László pedig két percen belülre került, ideje 1:59,2 másodperc.