Magasugró országos csúcs a Kristály Kupán.

Vasárnap délelőtt országos jellegű serdülő és ifjúsági versenyt rendezett a STC atlétikai szakosztálya. A kevés induló a csatatérre hasonlító pályán kezdetben nem tudott igazi versenyhangulatot teremteni. 100 méteren a váci Kiss Csilla 13,3 mp-el győzött. Távolugrásban is ő volt a legjobb 548 cm-rel. Oláh Andrea (STC) 525 cm-re javította legjobbját. A 300 méteres gátfutásban a fiúknál Buday László (STC) 45,0 mp-el, a lányoknál a gyöngyösi Lukács Judit 48,8 mp-el nyert. Súlylökésben Czuder Tamás 13,33 métert ért el. Magasugrásban 155 cm-el győzött Szabó Katalin, Henter (GYESE) és Gáspár (STC) előtt, akik szintén 155 cm-t ugrottak. A kavargó szélben és porban a Simkó-emlékverseny 1500 méteres futói alaposan megszenvedtek a közepes eredményekért. 1. Telek András (STC) 4:07,7, 2. Kiss István (STC) 4:08,6, 3. Válóczi György (Vác) 4:10,4, 4. Kadlót Zoltán (STC) 4:12,5, 5. Távolugrásban Novák (STC) 654 cm-el lett első Zándoki (STC) előtt, aki 643 cm-t ugrott. 400 méteren Molek (STC) 53,3 mp-el megelőzte társait.
Amilyen nehezen indult a verseny, a fiú magasugrók jóvoltából olyan jól végződött. A STC ugrói, Bartha, Szabó, Kalocsai egyaránt 180 cm-t ugrottak, de a váci Bálint Béla 205 cm-el megelőzte őket. Ennek a számnak két illusztris résztvevője volt, akik atmoszférát tudtak teremteni, megyei csúcstartónk Gibicsár István, jelenleg az Egri TK versenyzője és Jámbor József (TFSE), akik a hazai utánpótlás legtehetségesebb versenyzői. Gibicsár 195 cm-el kezdett ugrani és 210 cm-ig jutott. Jámbor elsőre ugrotta a 2 métert, a 205 cm-t. Második kísérletével jutott át a 210 cm-es magasságon, elsőre 215 cm-en. Látszott rajta, hogy csúcsformában van és a lelkes versenyzők biztatása közepette másodikra megbirkózott a 220 és 223 cm-es magassággal is. Ezután a 225 cm-es magasságra került a léc. Ha átugorja, megdönti Major István 1973-ban felállított országos csúcsát. Biztató kísérletek után harmadszorra sikerült. Jámbor tavaly óta 8 cm-t javított legjobbján. A magasság utánméréskor is megfelelőnek bizonyult, így a csúcs hitelesítésének semmi akadálya nincs. A csúcsmagasság után 230 cm-el próbálkozott. Feszült csend és várakozás kísérte a versenyző ígéretes próbálkozásait, bár e fantasztikus magasságot nem sikerült legyőznie, vastaps köszöntötte.
A STC versenyzői közül Varga János szerepelt a legjobban, a Népstadionban megrendezett országos II. osztályú bajnokságon. 5000 m-en a 6. helyen végzett 14:28,9 mp-es eredményével.