Országos ifjúsági atlétikai egyéni pályabajnokság.

Három napon keresztül tartott a Népstadionban az ez évi országos ifjúsági atlétikai bajnokság, melyen szép számmal vettek részt megyénk atlétái. A három nap során a STC atlétái újból bizonyították, hogy az utóbbi időben, ebben a szép sportágban tervszerűbbé, tudatosabbá vált a munka. A bajnoki pontversenyben 43 MASZ és 17 olimpiai bajnoki pontot szereztek az ifik! Örvendetes volna, ha ez a nagyszerű szereplés tovább erősítené a sportág fejlődését.
A 110 méteres gátfutásban Mártonka Ferenc nagyszerűen küzdött, 15,59 másodperces idejével a döntőbe jutott, ahol a 7. helyet szerezte meg (15,81 mp). Zándoki Géza jól kezdett 100 méteren (11,33 mp), a döntőben egyéni csúcsot mutatott az óra (11,25 mp), és a nagyon szoros versenyben ez az igen értékes bronzéremhez volt elegendő. Angyal János tanítványa dobogóra állhatott. Óvatosan kezdett Csábi Imre tanítványa, Molek Tibor 400 méteren, eredményes hajrájával a döntőbe jutott (52,22 mp), ahol a már hűvös időben is hajszálra megismételte kiváló teljesítményét (52,24 mp). Hetedik helye biztató volt. A legklasszikusabb futószám, az 1500 méteres síkfutás döntője, hallatlanul izgalmasan alakult. Telek András végig az élbolyban futott, a cél előtt egy körrel, mikor a vezetők meglódultak, egy pillanatra elmélázott. Óriási erővel vetette magát utánuk és a célegyenesben többször is újítania kellett. Fej-fej melletti küzdelemben az utolsó öt méteren harcolta ki az ötödik helyet 3:59,9 mp-es, remek teljesítménnyel.
Szombaton „ugrónap” volt a STC atléták számára. Kirner 655 cm-rel, Zándoki 663 cm-rel (egyéni csúcsok), Novák 661 cm-rel került a döntőbe. A döntőben Kirner László 664 cm-re javította legjobbját, amivel az 5. lett. Zándoki a 7. helyen végzett 646 cm-rel. Novák Gyula 682 cm-rel az ötödik lett. Magasugrásban Szabó Katalin 164 cm-rel hatodik lett. Ha elsőre ugorja, akár ezüstérmes is lehetett volna. Még a futószám is ugrálós szám volt a STC-sek számára. A 2000 m-es akadályfutásban Kiss István indult. Élete első országos bajnokságán igencsak kitett magáért Géczi Lőrinc tanítványa. 6:08,6 mp-es időt ért el, ezzel hetedik.
Az utolsó nap újra érmet hozott. Novák Gyula 14,48 méterrel az értékes harmadik helyet szerezte meg hármasugrásban. Lukács Imre tanítványa, a népszerű „Tejfi” alig egy éve versenyez, és biztosan szerezte meg jó teljesítménnyel azt a helyet, melyre esélyes volt. Tóth Károly egyéni csúcsot ugrott a hármasugrás selejtezőjében (13,24), a döntőben 12,99 m-rel a hetedik helyen végzett. Zándoki 200 m-en is bejutott a döntőbe (22,7), ahol 22,74 mp-es idővel az 5. helyre került. A 17 éves fiúk 3000 m-es bajnokságában Bene István nagyszerűen szerepelt. Közel 12 mp-t javított eddigi legjobbján és 9:03,5 mp-es ideje a 7. helyet jelentette.