Varga (SKSE) bajnoksága Szegeden.

Szegeden, két napon át, peregtek az országos ifjúsági vidékbajnokság versenyszámai a SZEOL stadionban. Több mint 500 indulója volt a viadalnak, amelyen Nógrádból a SKSE (8), a SÜMSE (5), a Bgy. SE (4) és a Szécsényi VM (1) indította versenyzőit. A három korcsoportban megrendezett vidékbajnokság tétje az 1-6. közé kerülés volt, ami jogosított az országos bajnokságon való indulásra. Ez több nógrádi versenyzőnek sikerült!
Első helyre kívánkozik Varga János bajnoki győzelme a 18 évesek 1500 m-es távján. Nagyon elegánsan és könnyedén futott. A második kör után átvette a vezetést és 300 méterrel a cél előtt szép hajrával biztosan nyert 4:02,2-vel, Illés (Szekszárd) 4:03,1 és Horváth (Bakonyi Vegyész) 4:04,8 előtt. Dobogóra lépett a SKSE vágtázója Rotyis, a 19 évesek 100 m-es futamában. Először a döntőbe jutást biztosította, majd ott Tóth (Szegedi VSE) 11,0 és Kendi (Dunaújváros) 11,2 mögött 11,3-al bronzérmet szerzett, 3. lett.
Nagyon jól versenyzett 1500-on a 19 évesek futamában Szőke (SÜMSE). Sokáig dobogóra is esélyes volt, de szerintünk eltaktikázta a versenyt. Így is az előkelő 5. helyen biztosította a továbbjutást. Továbbment 1500-on a Bgy. SE két női futója Kotlár és Mikecz, a 4. illetve az 5. helyen. Reiter a női távolugrásban döntőbe jutott és a 6. helyen ment tovább. Kovács (SKSE) nem tudott megbirkózni a 360-as magassággal a rúdugrásban.
Gibicsár (SKSE) 180-at ugrott magasba és ezzel 5-6. lett. Hajszállal lemaradt a továbbjutást jelentő 6. helyről Ozsvárth (SÜMSE), aki 37,48-al a 9. lett. Rotyis 200-on is döntőbe verekedte magát és végeredményben a 4. helyen érkezett célba. Varga a második napon „kirándult” és 800 méteren majdnem meglepetést okozott, talán megijedt egy kicsit a győzelem lehetőségétől, és szoros küzdelemben a 4. helyet érte el egyéni csúccsal. A többiek nem jutottak döntőbe.