Tudósítás labdarúgó mérkőzésről.

SSE – Hatvani TC 3 : 2.

A salgótarjáni egyesület futball csapata f. hó 8-án Hatvanba rándult mérkőzésre. A mérkőzés a cukorgyár melletti legelőn elég nagyszámú közönség előtt folyt le. A salgótarjániak csapata jóval kimagaslóbb a hatvaniakénál főként, csupán a rossz pályának és az egyetlen „szövetségi bírónak” köszönhetik a hatvaniak, hogy a mieink szebb eredményt nem értek el. Az első félidő 2 : 1, a második félidő 38. percéig 3 : 1 a salgótarjániak javára. A 33. percben ugyanis s „szövetségi bíró” jogosulatlanul 11-est (büntető) rúgást ítélt meg, mire a mieink a pályát elhagyták. Az üresen maradt kapuba a bíró jóváhagyásával a 11-est berúgták, mire a bíró 3 : 2 eredményt állított be. Utána még több gólt is rúghattak volna az üres kapuba a derék hatvaniak, ha maga a helybeli közönség nem akadályozza meg, a mérkőzés ellenfél nélküli folytatását. A pályáról eltávozó játékosaink kedélyes hangulatban töltötték a még hátra lévő időt és hétfőn hajnalban az 5 órás vonattal érkeztek meg.

F. hó 15-én, azaz ma délután 3 órakor sportegyesületünk I. és II. csapata futballmérkőzést rendez az acélgyári sporttelepen. Belépődíj 20 fillér.