Salgótarjánban csak az utolsó 10 percben játszott kielégítően a Kohász SE.

Salgótarjáni Kohász SE – Gázművek 5:1. Vasárnap Salgótarjánban, a Stadionban nagyarányú győzelmet ért el a listavezető salgótarjáni együttes a Gázművek csapatával szemben. Azonban csak az utolsó tíz percben játszott jól a csapat. Addig sok-sok hibával küzdött mind a csatársor, mind pedig a fedezetsor. A védelem azonban már akkor is kielégített. A kezdés után egy perc sem telt el, máris vezetést ért el a hazai együttes Lovász II. lövésével. Ezután eltelt 44 perc eredménytelenül, pedig legalább 5 nagy helyzet adódott a tarjáni csatársor előtt. A második félidőben Lovász II. bizonyult megint eredményesnek, s 2:0-ra alakult a mérkőzés állása. Cserven kezezéséért 11-eshez jutott a vendégcsapat, melyet értékesíteni tudtak, s így szépített a Gázművek együttese, 2:1. S már-már úgy nézett ki, hogy kiegyenlítenek a vendégek, olyan sok támadást vezettek a hazaiak kapujára. Azonban az utolsó tíz percben Czuder középcsatár (az ötös fogat leggyengébb játékosa volt), helyet cserélt a jobbszélső Pipással, aki lendületet vitt a csatársorba, s egymás után használták ki eredményesen a kínálkozó helyzetet a hazai csatárok. Pipás átadását Czuder fejelte be, 3:1, majd Cserven fejelte a 4. gólt, s az ötödiket Havasi szerezte. Ha a salgótarjániak gyorsaságukat tudják fejleszteni, ha bátrabban és keményebben küzdenek, és többet lőnek majd kapura a csatárok, akkor sokkal eredményesebb lehet a játékuk. Egyébként a védelem tagjai – Lovász I., Kovács, Vékony és Boldvai – jól játszottak ezen a mérkőzésen. A fedezetek inkább a második félidőben nyújtottak jobb és hasznosabb játékot. A csatársorban érződik Zólyomi hiánya. Azonban a fiatal Pipás lendületet vitt ebbe a sorba.